Sztuczna inteligencja przestała być futurystyczną wizją, a stała się realnym narzędziem wspierającym biznes. Choć AI w marketingu czy obsłudze klienta to już właściwie standard, warto mieć na uwadze, że istnieją też zupełnie inne segmenty rynku, gdzie SI poradzi sobie naprawdę dobrze. Jakie to branże? Oto pięć zaskakujących zastosowań, które mogą zrewolucjonizować Twoje przedsiębiorstwo!
Zastanawiasz się nad tym, czy da się inwestować z AI? Tak, to możliwe
Wszystko dzięki dostępnym narzędziom, takim jak:
- Betterment,
- Vanguard,
- DataReboot.
Nowoczesne algorytmy AI są w stanie analizować ogromne pakiety danych w czasie rzeczywistym, identyfikując trendy i potencjalne okazje inwestycyjne szybciej niż jakikolwiek człowiek. Aby skorzystać z narzędzi np. od OpenAI – wystarczy Ci dobry prompt dla ChatGPT, dowiedz się, jak go stworzyć – przeczytaj artykuł eksperta na firmove.pl.
Wirtualny asystent HR – rekrutacja na nowym poziomie
Proces pozyskiwania nowych pracowników może być czasochłonny i kosztowny, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chyba że w porę zdecydujesz się wdrożyć w swojej firmie odpowiednie oprogramowanie napędzane sztuczną inteligencją. Jak ono działa?
Taki system nie tylko przesiewa setki CV w poszukiwaniu idealnych kandydatów, ale też przeprowadza wstępne rozmowy kwalifikacyjne, oceniając kluczowe umiejętności, jakich oczekujesz na danym stanowisku. Ciekawe narzędzia, które wspierają rekrutację, to Workable i Manatal.
Wirtualny asystent HR może nawet wspierać proces onboardingu, personalizując szkolenia dla nowych pracowników i monitorując ich postępy. To nie tylko oszczędność czasu i zasobów, ale także sposób na znalezienie naprawdę wyjątkowych talentów w praktycznie każdym segmencie rynku!
Sztuczna inteligencja jako kreator innowacyjnych produktów
We współczesnym biznesie nie da się przetrwać bez stałego ulepszania usług i wzbogacania portfolio. A może by tak przyspieszyć proces tworzenia nowych produktów przy pomocy generatywnej sztucznej inteligencji? Narzędzia, które wspierają strategię rozwoju produktu, to między innymi:
- Zeda.io,
- ProductBoard,
- Hypotenuse AI,
- Kindly.ai.
Na rynku znajdziesz już nawet software, który potrafi łączyć się z bazami patentowymi, by dodatkowo zweryfikować, czy podobny lub taki sam pomysł nie został już wcześniej zastrzeżony.
Sztuczna inteligencja na straży danych w Twojej firmie
W dobie zagrożeń cybernetycznych i coraz bardziej restrykcyjnych przepisów o ochronie danych firmy stają przed wyzwaniem skutecznego zabezpieczenia informacji swoich klientów i pracowników. Sztuczna inteligencja może być tutaj nieocenionym wsparciem.
W Twoim biznesie AI może nieustannie monitorować przepływ danych i wykrywać potencjalne naruszenia prywatności, zanim do nich dojdzie. Oprogramowanie może automatycznie klasyfikować informacje według poziomu wrażliwości, sugerować odpowiednie metody szyfrowania i pseudonimizacji, a nawet przeprowadzać regularne audyty zgodności z RODO. Ciekawe narzędzia, w które już dziś możesz zainwestować, to między innymi IBM Security Guardium oraz Forcepoint DSPM.
Czy jest się czego obawiać? Niestety tak. Zgodnie z najnowszym raportem StrongDM, pracownicy małych i średnich firm padają ofiarami 350% więcej ataków socjotechnicznych niż zatrudnieni w większych przedsiębiorstwach. Co ciekawe, mimo alarmujących danych ponad połowa MŚP nie ma wdrożonych żadnych schematów bezpieczeństwa. Nie czekaj, aż Twój biznes padnie ofiarą cyberprzestępców. Przeczytaj więcej o tym, jakimi przepisami jest objęta ochrona danych osobowych z AI na Firmove.pl.
Sztuczna inteligencja jako Twój osobisty asystent językowy
W erze globalizacji umiejętność komunikacji w różnych językach jest dla przedsiębiorców kluczowa. Na szczęście z pomocą przychodzi AI, dzięki której możesz szybko prowadzić negocjacje w języku, którego nie znasz, bez konieczności posiłkowania się translatorami online. Zaawansowane systemy sztucznej inteligencji dają Ci taką możliwość! Podczas wideokonferencji z potencjalnym klientem z Chin, na żywo, AI przetłumaczy Wasze wypowiedzi, uwzględniając niuanse kulturowe czy biznesowy żargon. W taki sposób działa między innymi Wordly oraz Interprefy AI.
Nie są to oczywiście wszystkie zastosowania sztucznej inteligencji w działalności gospodarczej. O tym, jak jeszcze AI może pomóc przedsiębiorcy, przeczytasz tutaj: https://firmove.pl/aktualnosci/biznes/prowadzenie-firmy/jak-ai-moze-pomoc-przedsiebiorcy-co-mozesz-zrobic-dzieki-ogolnodostepnej-sztucznej-inteligencji.