Instagram jako potęga w budowaniu Twojej marki

Większość osób słyszała już o małej aplikacji o nazwie Instagram, która podbiła świat. Nie ma znaczenia, czy jesteś ekspertem od technologii, który zna najnowsze i najlepsze aplikacje, czy ledwo umiesz sprawdzić pocztę. 
Wszyscy możemy się zgodzić, że ktoś, kogo znamy, jest na Instagramie lub wkrótce tam będzie. 
Jeśli teraz się rozglądasz, jest to rzadki widok, jeśli nie widzisz kogoś przyklejonego do telefonu, całkowicie nieświadomego tego, co się wokół niego dzieje. To naprawdę ciekawe, ile ludzi korzysta z telefonu w trakcie rozmowy, czasem bardziej skupiając się na telefonie niż na rozmowie z osobą znajdującą się przed nimi. Czy zdarzyło Ci się to kiedykolwiek, a może nawet zrobiłeś to sam? 
To inny świat, w którym żyjemy, w przeciwieństwie do świata 10-20 lat temu. W tamtych czasach smartphony nie były tak inteligentne, a ludzie nie byli całkowicie zahipnotyzowani swoimi telefonami, a co ważniejsze, aplikacjami, z których korzystają. 
W dzisiejszych czasach możesz używać aplikacji takich jak Instagram do czatowania z przyjaciółmi, czy to przez oznaczanie ich w czymś, co zobaczyłeś, wysyłanie im wiadomości wideo, odpowiadanie na opublikowaną przez siebie historię, czy nawet na podstawie obejrzenia czegoś, co przypomniało Ci o nich. 
Możesz także złapać się w odkrywaniu różnych miast, obserwowaniu swojego ulubionego aktora na co dzień lub swojego ulubionego komika w trakcie występów na żywo lub niektórych wydarzeń sportowych z ostatniej nocy. 
Taka forma przekazu nie istniała jeszcze 15 lat temu. Wtedy ludzie oglądali telewizje, by znaleźć rozrywką, ale teraz ludzie spędzają więcej czasu na telefonach, a w szczególności spędzają większość czasu na Instagramie. 
Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, czy chcesz zbudować swoją własną markę… Instagram to zdecydowanie jedna z platform, z których musisz skorzystać, oto dlaczego:
  • Na Instagramie masz dostęp do ponad 800 milionów użytkowników miesięcznie. Instagram szybko staje się liderem na wszystkich platformach społecznościowych, a dzięki tak dużej liczbie użytkowników stał się jedną z najlepszych dróg dotarcia do docelowych odbiorców.
  • Podczas gdy na Twitterze zebrało się 350 milionów użytkowników przez kilka lat, Instagram przekroczył tę granicę bardzo szybko i osiągnie 1 miliard użytkowników w ciągu następnego roku lub dwóch.
  • W Polsce Instagram rozwija się bardzo szybko i już jest ponad 6 milionów kont, a w następnym roku ta liczba się podwoi.
  • Jak mówi stare powiedzenie: „Poznaj swoich klientów i ludzi gdzie przebywają, a zrobisz niezły biznes”. A gdzie teraz przebywają? Na Instagramie, a Instagram jest aplikacją na telefon i w 90% przypadków obsługujesz go ze smartphona. To sprawia, że jest jeszcze potężniejszy. Rozejrzyj się, zawsze możesz znaleźć kogoś, kto patrzy na telefon, a co ważniejsze, na Instagrama.’
  • Instagram ułatwia tworzenie sieci. Możliwości sieciowe i szeroki zasięg, jaki dał nam Instagram w skali globalnej, są niezrównane. Inteligentni ludzie tacy jak Ty wiedzą, że muszą wykorzystać każdą okazję do rozwoju i rozbudowy swojej sieci.
  • Instagram pozwala łączyć się z ludźmi na podstawie ich zainteresowań, lokalizacji, hashtagów oraz wspólnych znajomych i kontaktów. Najlepsze, że możesz zbudować swoją sieć na całym świecie ze swojego smartphona. To naprawdę daje dobry powód do spędzania czasu na Instagramie.
  • Instagram maksymalizuje Twój zasięg i zaangażowanie. Ma on 58 razy więcej zasięgu i zaangażowania naśladowców niż Facebook i zaskakujący 120 razy większy zasięg niż Twitter.
Budowanie odbiorców na Instagramie ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu, a tym bardziej w nadchodzącej przyszłości. Jeśli nie budujesz swoich docelowych odbiorców (osób, które są zainteresowane twoją firmą lub marką osobistą), to prawie tak, jakbyś nie miał telefonu komórkowego ani e-maila, aby ludzie mogli się z tobą skontaktować.
To jak rybak, który nie ma wędki lub siatki do połowu ryb, a fryzjer nie ma maszynki do strzyżenia włosów. Jesteśmy pewni, że już to zrozumiecie. Zacznij budować swoją publiczność już dziś, abyś mógł nabierać rozpędu i ekspozycji. To ustawi cię na przyszłość dzięki solidnym fundamentom, na których możesz się oprzeć.

Eligiusz Zrubek – reporter, bloger oraz maratończyk. Swoją pasję do marketingu internetowego rozwija już od lat poprzez uczęszczanie na liczne seminaria poświęcone zarabianiu przez internet oraz czytanie książek poświęconych rozwojowi osobistemu. Dziś, dzięki social mediom takim jak You Tube, Instagram lub blog “Myśl jak Milioner”, swoją pasją zaraża tysiące ludzi oraz pomaga im w osiągnięciu sukcesu.

@mysl_jak_milioner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *